Nákupy přes slevové portály
Obsah článku
Nakupování přes slevové portály patří v současné době k velkým hitům. Ovšem ne všichni zákazníci atraktivních slev se budou znovu vracet k „jistým atraktivním slevám“, protože byli jednoduše podvedeni slevovým portálem a neuvidí ani své peníze a ani objednané zboží v akci. Nakupování přes slevové portály je navíc po právní stránce komplikované a zákon nijak tento nákup konkrétně nespecifikuje. Vše záleží na smluvních podmínkách mezi spotřebitelem, dodavatelem, slevových portálech a následně na výkladu soudů.
Na co si dát pozor na na slevových portálech?
Nákup na slevovém portálu sebou nese více rizika v porovnání s klasickým eshopem. Za vybraný poukaz na nejrůznější zboží ve slevě musíte totiž zaplatit předem a službu či zboží si teprve následně vyberete od dodavatele slevy. Než se rozhodnete pro konkrétní slevový portál, sledujte jeho historii, jak dlouho funguje a jaké má na internetu recenze. Pomoci by mohl i vzhled webové stránky, úroveň a informace, kolik se přibližně prodává slevových kuponů. Slábnoucí prodejní síla a zbrzdění inovací portálu svědčí o nedostatku peněz slevového portálu. Málo nakoupených kuponů je také známkou upadající popularity, ale někde nemusí počet objednávek odpovídat realitě.
Žádné schovky před zákazníky
Pokud si přejete férový slevový portál, mělo by se jednat o místo, kde se nikdo neschovává a je zde na stránkách uveden kontakt a adresa provozovatele. Nesmí chybět e-mail, telefonní číslo a důležitá je i zákaznická podpora, kdy bude zájemcům zodpovězeno aspoň do 48 hodin od podání dotazu. U jednotlivých slevových nabídek jsou připojené diskuze, kde snadno uvidíte, jak je zde reagováno na dotazy a jestli některé zůstávají dlouho nezodpovězeny. Provozovatelé slevových portálů musí být registrováni v obchodním rejstříku a mít dostupné IČO. Povinností ze zákona je dodržování zveřejnění tzv. účetní uzávěrky.